25.5, g. 19.00 | zaproszenia || POWER OF KONIN

 Power of Konin to projekt, który powstał z myślą o Festiwalu Jazzonalia w Koninie. Tworzy go siedmiu młodych, utalentowanych muzyków jazzowych, których łączy wspólna przeszłość związana z nauką w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie. To właśnie tam instrumentaliści ci rozpoczynali swoją działalność na scenie jazzowej biorąc udział m.in. w koncertach szkolnego big bandu (m.in. na festiwalu Jazzonalia) czy warsztatach w ramach partnerstwa Wielkopolski i Dolnej Saksonii „International Big Band”. Teraz postanowili uczcić jubileusz 40-lecia swojej szkoły łącząc siły na nadzwyczajnym koncercie. Obecnie „Power of Konin” tworzą studenci oraz absolwenci najlepszych  Akademi Muzycznych w Polsce (Katowice, Poznań, Wrocław) i w Niemczech (Instytut Jazzu w Berlinie).Gościnnie na zestawie perkusyjnym wesprze ich Mateusz Maniak.  

Na koncercie w ramach festiwalu Jazzonalia zespół zaprezentuje Państwu własne kompozycje  oraz standardy muzyki jazzowej w nowoczesnych aranżacjach.Skład:
Maurycy Wójciński – trąbka,
Kacper Grzanka – trąbka,
Jan Chojnacki – trąbka,
Jakub Chojnacki – saksofon,
Bartłomiej Chojnacki – kontrabasista,
Mikołaj Gruszecki – fortepian,
Mateusz Maniak gościnnie – perkusja.

 

 

Maurycy Wójciński – doktorant na kierunku trąbki jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dra hab. Piotra Wojtasika. Zdobywca indywidualnej nagrody  na festiwalu big-bandów w Nowym Tomyślu (2006). Laureat I nagrody indywidualnej Tarnów Jazz Contest (2009). Z zespołem Leny Romul zdobył III miejsce na Krokus Jazz Festival (2009), razem Boo-bop Project - I miejsce na Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie oraz I miejsce na Jazz Juniors z Lena Romul Quintet (2010). W roku 2012 otrzymał wyróżnienie na XV Ogólnopolskim  Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Z zespołem Michał Szkil/Bartosz Pernal Quintet zdobył Grand Prix na Tarnów Jazz Contest (2011) oraz I miejsce na międzynarodowym konkursie zespołów jazzowych w Getxo w Hiszpanii (2013). Współpracował z zespołami: Lena Romul Quintet, Big-band Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Dziki Jazz, Mikołaj Budniak Quintet, Boo-bop Project, Pernal/Szkil Quintet, Emergency Sextet, Funk’n’tronic oraz z japońskim zespołem Quasimode. Ponadto przy różnych okazjach występował min. z  Grzegorzem Nagórskim, Maciejem Sikałą, Leszkiem Możdżerem.

Kacper Grzanka - student Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie trąbki jazzowej. Aktywny muzyk poznańskiej sceny muzycznej znany z takich formacji jak Utah Jazz, Adre'n'Alin, Dizzy Boyz Brass Band, Spoko Baba, Ubitki, Goerserr & Grzanka współpracował również z zespołami The Pineal, Brainfreezer, Blue Wave Band. Występował również m.in. z Patrykiem Piłasiewiczem, Zbigniewem Wromblem, Krzysztofem Przybyłowiczem, Wojciechem Olszewskim. Eksperymentuje również z muzyką elektroniczną.

Jan Chojnacki – trębacz, student drugiego roku studiów u dra Piotra Wojtasika na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wieloletni członek Big-Bandu PSM I i II st. w Koninie i Big-Bandu Aleksandra Mazura. Brał udział w wielu projektach polskich, jak i zagranicznych, m.in. „International Big-Band”. Grał na jednej scenie z muzykami takimi jak Urszula Dudziak, Henryk Miśkiewicz, Adam Makowicz. Uczestnik licznych jam session we Wrocławiu. Wciąż szuka swojej ścieżki artystycznej.

Jakub Chojnacki – saksofonista związany z katowickim środowiskiem muzycznym. Student ostatniego, piątego roku studiów u Prof. Jerzego Główczewskiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Regularnie współpracuje i koncertuje w całej Polsce z Propaganda Dei, Kamil Wasicki, Big Silesian Band (z dwoma pierwszymi nagrał albumy). Jest laureatem nagrody indywidualnej na festiwalu Krokus Jazz Festiwal w 2012 r. Jeleniej Górze. Współpracował z wieloma muzykami m.in. z Ewą Farną na Sopot Top Trendy Festiwal.

Bartłomiej Chojnacki – kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym akustycznym brzmieniu kontrabasu, czerpiący z tradycji mistrzów instrumentu i przetwarzający muzykę na swój nowoczesny sposób. Student czwartego roku studiów u Prof. Jacka Niedzieli-Meiry, członek wielu wrocławskich projektów m.in. Przemek Walczak Quartet, High Fly Quintet, Tomasz Wendt Quartet, Łukasz Bzowski Trio, z którymi odnosi sukcesy na festiwalach ogólnopolskich. Do największych sukcesów należy nagroda publiczności na Getxo Jazz Festiwal w Hiszpanii z zespołem Freeway Quintet i indywidualna nagroda specjalna na festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze.

Mikołaj Gruszecki - pianista, kompozytor studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie student Jazz Instytutu w Berlinie, gdzie ma okazję szlifować swoje umiejętności pod kierunkiem takich muzyków jak Kurt Rosenwinkel, Greg Cohen czy John Hollenbeck. Finalista festiwali Jazz na Odrą i RCK pro jazz festiwal. Koncertował m.in. z Urszulą Dudziak, Lorą Szafran, Januszem Szromem, Essien Okon Essiet (Jazzmessengers). Czynnie koncertuje po całej Europie (Polska, Niemcy, Czechy, Turcja, Włochy, Austria, Grecja) oraz współpracuje z berlińskim środowiskiem jazzowym. Doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich pod okiem m.in. Gonzalo Rubalcaby, Kirk Lightseya, Richiego Beiracha, Dave'a Liebmana. Jako lider swojego tria wziął udział w prestiżowym Festiwalu ChilEuropa w Santiago de Chile.

[Gościnnie] Mateusz Maniak - student piątego roku Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie perkusji dra Dariusza Kaliszuka. Wszechstronny muzyk mający na swoim koncie współprace z wieloma znakomitymi muzykami takimi jak Piotr Baron, Kuba Stankiewicz, Michał Tokaj i wielu innych. Współpracuje z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej oraz Wrocławskiej, Teatrem Polskim we Wrocławiu. Na co dzień związany z wrocławską sceną muzyczną. Współtworzy m.in. Tomasz Jędrzejewski Quartet, Przemek Walczak Quartet, Karolina Frankiewicz Quintet. Laureat wielu nagród, m.in. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej, II miejsce Krokus Jazz Festiwal, II miejsce Tarnów Jazz Contest, II Miejsce RCK PRO JAZZ FESTIWAL, Laureat Gorzowskiego Klucza do Kariery, Laureat Międzynarodowego Konkursu Zespołów Perkusyjnych i wiele innych.

 

 

Free business joomla templates