25.5, g. 19.00 | zaproszenia || EWA BEM & QUARTETPierwsza dama polskiego jazzu' - w przypadku Ewy Bem trudno uciec od mało oryginalnego określenia, jest ono, bowiem trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe.

Karierę artystyczną rozpoczęła w 1969 roku Grupie Bluesowej „Stodoła”. Jako solistka zadebiutowała w 1970 roku z kwartetem Zbigniewa Seiferta i śpiewała z różnymi zespołami. W 1972 roku zdobyła I nagrodę na konkursie wokalistów jazzowych w Lublinie
Jest obok Aleksandra Bema i Andrzeja Ibka współtwórczynią zespołu Bemibek. Ta, nietypowa w muzyce polskiej formacja - czująca się równie dobrze w jazzie i muzyce pop - śpiewała na festiwalu Jazz Jamboree '71, dokonała licznych nagrań dla  Polskiego Radia, koncertowała w kraju i zagranicą, zdobyła wiele nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach i festiwalach (m.in. nagrody Jazz nad Odrą '71, na festiwalu piosenki Opole '71, nagroda festiwalu wokalistów jazzowych Lublin '71).
Po zmianach personalnych, grupa zmieniła nazwę na Bemibem. Zespół wydaje płytę „Bemowe Frazy”. Zmieniła się także stylistyka zespołu, zmierzająca teraz coraz wyraźniej wokalistyką Ewy Bem do jazzu.

Ewa Bem - vocal
Andrzej Jagodzinski - fortepian
Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja
Adam Cegielski - kontrabas
Robert Majewski - trabka

 

Wschód słońca nad stadniną

Gram o wszystko

 

 

Free business joomla templates