24.05, g. 19.00  || KRZYSZTOF HERDZIN TRIOAutorskie kompozycje Krzysztofa Herdzina oraz jazzowe interpretacje muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych  jazzmanów.    

Tym, co ujmuje odbiorców koncertów tria Krzysztofa Herdzina jest niezwykły rodzaj interakcji zachodzącej pomiędzy muzykami – ta trójka pasjonuje się bowiem tymi samymi gatunkami, słucha podobnych artystów, grywa ze sobą w różnych konfiguracjach od wielu lat. Jest więc jak jeden organizm, odbierający na tych samych falach, rozumiejący się bez słów, w niezwykły sposób reagujący na wszelkie zwroty muzycznej akcji. Muzycy, w swoim instrumentalnym dialogu z lekkością przekraczają granice utartych jazzowych ścieżek, łamiąc zasady klasycznych harmonii czy rytmów. Dochodzą do tego, co osiągnęli  ich rówieśnicy po drugiej stronie oceanu. I choć to ląd już odkryty, w wykonaniu tria Krzysztofa Herdzina wygląda on wyjątkowo świeżo i fascynująco!  

KRZYSZTOF HERDZIN (1970) należy do najbardziej zapracowanych i cenionych polskich muzyków ostatnich lat, którzy potrafią poruszać się w różnorodnych stylistykach. Jak mawia Zbigniew Namysłowski, „Herdzin potrafi zagrać wszystko”. Z tego też względu bywa zapraszany do współpracy zarówno przez gwiazdy muzyki jazz, pop, jak i wirtuozów muzyki poważnej. Nie ułatwia to dziennikarzom i recenzentom pracy - wszak każdy lubi klarowny przekaz. Tymczasem Krzysztof Herdzin to w jednej osobie pianista (zarówno jazzowy, jak i klasyczny!), kompozytor piosenek, tematów jazzowych i dużych form orkiestrowych, orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, dyrygent, aranżer, producent...
Zdobył dwie platynowe i dziesięć Złotych Płyt. Wielokrotnie nominowany w różnych kategoriach do nagrody Fryderyk,  nagrody Programu 3 PR „Mateusze”.
Wziął udział w nagraniu ponad 190 CD(!), w tym trzynastu autorskich: “Chopin” , „Being Confused”, „Seriale, seriale”, „Almost After”, „Dancing Flowers”, „Live in Tygmont”, “Belcanto Semplice”, "Fantazja na tematy IV Kwartetu Grażyny Bacewicz", "Symphonicum", „Looking For The Balance”, „Capacity”, „Jesteś Światłem”, „Composer's Concert Live”.  Ma na swoim koncie ponad 3000 partytur na orkiestry kameralne i symfoniczne oraz big bandy i zespoły jazzowe. Koncertował z wybitnymi kameralistami Jadwigą Kotnowską, Vadimem Brodskim, Wojtkiem Mrozkiem, kwartetami Royal String Q., Prima Vista, Camerata.
Był pianistą kwartetów saksofonistów J. Ptaszyna Wróblewskiego i Janusza Muniaka. W latach 1997-2001 grał w zespole Zbigniewa Namysłowskiego. Pracował prawie ze wszystkimi liczącymi się w Polsce gwiazdami ze świata piosenki i jazzu, koncertował w Kanadzie, USA, Meksyku, Indiach oraz prawie wszystkich krajach Europy.  
Skomponował muzykę do filmu Marcina Pieczonki „Kilka Fotografii”, zorkiestrował m.in.  muzykę Jana A. P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”,  animacji Tomasza Bagińskiego “Kinematograf”.

 

Skład:

Krzysztof Herdzin - fortepian
Robert Kubiszyn - bas
Cezary Konrad - perkusja
 

 

Free business joomla templates